W ramach pielęgnacji stóp i dłoni wyróżniamy pedicure klasyczny (kosmetyczny) i pedicure medyczny oraz manicure tradycyjny i manicure SPA.
Gabinet nasz oferuje wszystkie te usługi.

Pedicure kosmetyczny

To zabieg pielęgnacyjny obejmujący tylko zdrowe stopy (w przypadku stóp chorobowo zmienionych np. grzybica, drożdżyca, należy najpierw schorzenie wyleczyć) i polega m.in. na kąpieli stóp w soli, ziołach lub specjalnie do tego przeznaczonych specyfikach, skracanie i korygowanie kształtu paznokci, pielęgnacja paznokci i obrąbka naskórkowego, usuwanie zrogowaciałej warstwy naskórka, wykonywanie peelingu i masażu stóp, nakładanie masek i parafiny, a także lakierowanie paznokci.

Pedicure medyczny

Obejmuje wszystkie czynności zawarte w pedicure kosmetycznym a ponadto: usuwanie odcisków, modzeli i nagniotków, zakładanie klamer metalowych V-Osthold Spange na wrastające paznokcie, rekonstrukcję paznokci usuniętych chirurgicznie lub utraconych w wyniku choroby, bądź urazu mechanicznego, pielęgnację pękających pięt.

Manicure tradycyjny

To pielęgnacja dłoni i paznokci obejmująca kąpiel paznokci, wycięcie lub odsunięcie skórek (tzw. manicure biologiczny), skrócenie i korygowanie płytki, polerowanie, lakierowanie płytki.
Manicure SPA – polega na wykonaniu wszystkich czynności manicure tradycyjnego, ponadto peeling i masaż dłoni, nałożenie serum i maski na dłonie, parafiny, nałożenie kremu na zakończenie zabiegu.