RF Skin Rejuvenation System jest najnowocześniejszym urządzeniem wykorzystującym fale radiowe do szerokiej gamy nowoczesnych metod kształtowania sylwetki, takich jak: ujędrnianie, lifting i wygładzenie skóry, poprawa konturu twarzy, miejscowa redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz poprawa stanu skóry z trądzikiem młodzieńczym.

RF System wyposażony jest w głowice bipolarne z laserem biostymulującym, co zwiększa skuteczność i bezpieczeństwo zabiegu. Działa on na wybranym obszarze zabiegu, nie działając na części ciała niepoddane zabiegowi – jak to bywa w przypadku systemów monopolarnych.

Wiązka fal, w systemie tym, jest skumulowana, co zapewnia bezbolesność zabiegu (odczuwane ciepło jest bardzo przyjemne), zmniejsza liczbę przeciwwskazań, a jednocześnie gwarantuje wysoka skuteczność działania, dzięki czemu rezultaty widać już po pierwszym zabiegu. Atutem metody jest lepsze sterowanie głębokością działania fal w ciele – od warstwy powierzchniowej aż do tkanki podskórnej.Na obszarze poddanym zabiegowi pod wpływem fal radiowych następuje kurczenie się włókien kolagenowych i stymulacja fibroblastów. Podwyższona temperatura wywołana falą powoduje spłycenie zmarszczek i zanik zwiotczeń skóry.Dzięki tej metodzie można też skutecznie poprawić kształt ud, ramion czy pośladków. Selektywne podgrzanie podskórnej tkanki tłuszczowej powoduje jej zmniejszenie. Zbieg nie wywiera wpływu na otaczające tkanki, a zwiększony metabolizm odpowiada za szybsze usunięcie tłuszczu z organizmu.Zabiegi systemem RF można wykonywać bezpiecznie przez cały rok, ponieważ opalenizna i promienie UV nie mają wpływu na jego efekt. W celu uzyskania efektu należy poddać się serii ok. 10-12 zabiegów w ostępach 7-10 dniowych. Całkowity efekt kuracji widoczny jest po ok. 3-4 miesiącach od jej zakończenia, po całkowitej odbudowie włókien kolagenowych.