Zabiegi z użyciem kwasów są bardzo popularnymi zabiegami w naszym gabinecie, gdyż działają wielokierunkowo i dają wiele możliwości terapeutycznych.

Wybór zabiegu z użyciem kwasu zależy oczywiście od rodzaju problemu skóry, z którym chcemy się zmierzyć. Każdy problem wymaga podejścia indywidualnego. Istnieje wiele parametrów, które trzeba uwzględnić dobierając kwas indywidualnie do potrzeb skóry jak np. rodzaj kwasu, stężenie, ph, czas pozostawienia na skórze i in. Kwasy działają przede wszystkim złuszczająco, jednak złuszczanie większej ilości warstw naskórka uruchamia lawinowo cały szereg innych reakcji w naskórku i w skórze właściwej. Dzięki temu zabiegi z użyciem kwasów mogą działać rewitalizująco i wygładzająco, ale także, depigmentacyjnie, przeciwzmarszczkowo, stymulująco na komórki skórki, jak również sebostatycznie i pomagać w leczeniu niektórych chorób skóry jak np. trądzik pospolity. Wreszcie część kwasów, szczególnie tych słabszych działa jak promotory, które ułatwiają innym substancjom wnikanie w głębsze, uwodnione partie naskórka.

Najlepsze efekty przynosi oczywiście wykonywanie zabiegów kwasowych w seriach od kilku do nawet kilkunastu zabiegów w określonych odstępach. Rodzaj i częstotliwość terapii ustala kosmetyczka na pierwszej wizycie z klientem. W przeważającej części zabiegów kwasowych pracujemy na produktach renomowanej firmy Sesderma.