Intensywny zabieg, który może być wykonywany za pomocą dermarolerów lub urządzenia typu dermapen.

W naszym gabinecie stosujemy ten drugi sposób. Zabieg polega na kontrolowanym nakłuwaniu naskórka do poziomu warstwy podstawnej z jednoczesnym wprowadzaniem substancji czynnych w głębsze, uwodnione warstwy.

Dzięki temu uzyskuje się podwójne efekty. Mikronakłucia tworzą mechaniczne kanały, uszkodzenia naskórka, które torują drogę substancjom o dużej cząsteczce i masie oraz umożliwiają przedostanie się im na głębokość warstwy podstawnej (mezoterapia kosmetyczna do 0,3 mm) lub skóry właściwej (mezoterapia medyczna do 1 mm), podczas gdy przenikanie tych substancji w normalnych warunkach, bez mechanicznego uszkodzenia skóry, jest bardzo mała. Jednocześnie mikronakłucia wywołują zamierzony stan zapalny w obrębie naskórka i/lub skóry właściwej, opuchliznę i zainicjowanie mechanizmów obronnych procesu zapalnego. Nakłucie skóry na większej głębokości powoduje mikrokrwawienia, które dają efekt regeneracyjny. Krew wydostaje się z uszkodzonych naczyń krwionośnych, a zawarte w niej płytki krwi ulegają aktywacji. W wyniku tego dochodzi do uwalniania z nich tzw. czynników wzrostu. Ma to kluczowe znaczenie w procesie regeneracji tkanek.

Czynniki wzrostu uwalniane w skórze przyśpieszają podział, rozwój i różnicowanie się jej komórek oraz stymulują komórki macierzyste i fibroblasty. Pobudzają tworzenie się kolagenu typu I, elastyny, kwasu hialuronowego, glikozaminoglikanów oraz innych składników macierzy międzykomórkowej. Wpływają korzystnie na jakość połączeń międzykomórkowych oraz na poprawę mikrokrążenia w skórze. Inicjują zatem i przyśpieszają procesy autoregeneracji i odbudowy tkanek, promując naturalne, ozdrowieńcze mechanizmy naszego organizmu.

Opuchlizna, zaczerwienienie w przypadku płytszego nakłucia ustępuje po ok 1-3 dniach, głębsze nakłucia wymagają rekonwalescencji do ok tygodnia. Jednak całkowity proces przebudowy struktury skóry trwa ok 3 tygodni. Aby uzyskać efekt widocznej poprawy struktury skóry należy wykonać 5-6 zabiegów w odstępach ok 2 tygodni. Potem można dla podtrzymania efektu wykonywać zabiegi co miesiąc.

Do zabiegu wykorzystuje się urządzenie z wymiennymi, jednorazowymi modułami. Po zabiegu samego mikronakłuwania i dezynfekcji, skórę poddaje się zabiegom wyciszającym i kojącym, a także odżywczym, korzystając z większego uwrażliwienia i podatności na przenikanie substancji czynnych.

ZałącznikWielkość
PDF icon oświadczenie249.28 KB