Mikrodermabrazja to bardzo skuteczne i bezbolesne oczyszczenie, wygładzenie, odmłodzenie, regeneracja i pielęgnacja skóry.

W naszym gabinecie stosuje się system mikrodermabrazji diamentowej. W trakcie zabiegu usuwane są wierzchnie warstwy naskórka za pomocą głowic z warstwą naturalnego diamentu. Starty naskórek usuwany jest podciśnieniem. 

Technika wykonania zabiegu jest podobna do mikrodermabrazji proszkowej (korundowej), jednak stosowanie korundu czy innych proszków ściernych może powodować pozostawienie cząsteczek proszku w skórze, czego długofalowych rezultatów nie znamy. Przyczynia się to z pewnością do nieestetycznego wyglądu, a także wywoływać może reakcje alergiczne. Stosując mikrodermabrazję diamentową unikamy tego niebezpieczeństwa. Ze względu na intensywność zabiegu, skóra po jego wykonaniu musi być poddana czynnościom wyciszającym, a następnie odpowiedniej pielęgnacji, zgodnie z indywidualnymi potrzebami cery. Zabieg można wykonać jednorazowo lub seryjnie w celu uzyskania konkretnych efektów (redukcja przebarwień, zmarszczek, blizn, wygładzenie skóry łojotokowej itp.)