Peeling kawitacyjny to zabieg polegający na oczyszczeniu skóry poprzez zastosowanie fal ultradźwiękowych. Usuwanie zanieczyszczeń oraz martwych komórek przebiega bezpiecznie i bezboleśnie.

Peeling ultradźwiękowy jako system działa na skórę łagodnie poprzez przyjemne, naturalne wibracje bez użycia prądu elektrycznego. Oczyszczanie kawitacyjne odbywa się za pomocą wibracji ultradźwiękowej, wzbogacone o mikromasaż, który poprawia mikrokrążenie i dotlenienie komórkowe oraz zwiększa penetrację substancji aktywnych w głąb skóry. 

Pozwala na dokładne usunięcie nadmiaru sebum z porów i mieszkow włosowych, pozbycie się zaskórników (mniejszych i płytko położonych), wągrów i bakterii. Wygładza skórę, doskonale nawilża i stymuluje naturalne nawodnienie oraz zmiękcza naskórek. Sama kawitacja to zjawisko, które zachodzi, gdy wilgotną skórę potraktuje się falami ultradźwiękowymi. Tworzą się wówczas mikroskopijne pęcherzyki gazu, następuje gwałtowna zmiana ciśnienia i szereg procesów, których efektem jest rozbicie martwych komórek rogowej warstwy naskórka i wyrzucenie zawartości porów na zewnątrz. Do zabiegu wykorzystuje się aparat wytwarzający fale ultradźwiękowe, zakończony szpatułką, którą przesuwa się po zwilżanej wodą twarzy. Zjawisko kawitacji to inaczej "zimne gotowanie wody". Peeling kawitacyjny ma również działanie dezynfekujące niszczące bakterie beztlenowe, które zwykle są przyczyną powstawania wyprysków.Zabieg można zastosować jednorazowo w połączeniu z maseczką. Można na tym poprzestać, ale lepiej wykorzystać stan pobudzenia skóry i poddać ją dodatkowym zabiegom (ampułki, serum, masaż, algi itp.)