Oczyszczanie twarzy

Każda osoba, zarówno mężczyzna jak i kobieta, powinna raz lub dwa razu w roku poddać się kompleksowemu zabiegowi oczyszczania twarzy w gabinecie. Zabieg taki polega na złuszczeniu martwych komórek naskórka i oczyszczeniu twarzy poprzez usuniecie zanieczyszczeń i aplikację oczyszczających i pielęgnacyjnych preparatów.
Współczesna kosmetyka odchodzi wprawdzie od tradycyjnego manualnego oczyszczania twarzy na rzecz kawitacyjnego. Jednak w niektórych przypadkach „stara” metoda jest jedyną umożliwiającą oczyszczenie skóry z zaskórników i grudek. 

Dlatego w salonie naszym stosujemy metodę łączoną – oczyszczanie tradycyjne w wybranych partiach i kawitacyjne, obejmujące całą powierzchnię czyszczonej skóry. Po oczyszczeniu i dezynfekcji stosuje się szereg preparatów mających na celu ściągnięcie, nawilżenie i wyciszenie cery po tym, bądź co bądź, intensywnym zabiegu.

Zabiegi pielęgnacyjne

Pielęgnacja twarzy w gabinecie dobierana jest indywidualnie do rodzaju i potrzeb cery. Zwykle jednak rozpoczyna się od przygotowania cery do aplikacji intensywnych preparatów kosmetycznych. Przygotowanie to polega na oczyszczeniu skóry z zanieczyszczeń i makijażu, a także złuszczenie martwego naskórka za pomocą peelingów mechanicznych, chemicznych (kwasy) lub enzymatycznych. Rodzaj peelingu zależy od rodzaju cery. Na tak przygotowana skórę (twarz, w tym szczególnie ważne okolice oczu, szyja, dekolt) aplikuje się intensywne preparaty pielęgnacyjne, do których należą: maski, ampułki, serum, płaty. W trakcie zabiegu pielęgnacyjnego wskazane jest również wykonanie masażu twarzy, który spełnia kilka funkcji – po pierwsze - poprawia krążenie krwi, dzięki czemu przyspiesza się przemiana materii (szybsze odżywianie i usuwanie toksyn to szybsza regeneracja skóry), po drugie – jest jedną z metod wprowadzania składników czynnych wgłąb skóry (np. ampułek), po trzecie – relaksuje i odpręża. Na zakończenie zabiegu aplikuje się zwykle krem lub żel pod oczy i krem na twarz, szyję i dekolt. 

Zabiegi okolicznościowe

Pod nazwą tą kryją się przede wszystkim intensywne zabiegi pielęgnacyjne, które wykonywane są przed szczególną okazją np. sylwester, wesele, impreza firmowa itp. Mają one na celu uzyskanie szybkiego i widocznego efektu. Stosuje się w nich preparaty silnie skoncentrowane, liftingujace, ujędrniające, poprawiające koloryt cery i jej rozświetlenie. 

Zabiegi szokowe

Do zabiegów tych zaliczamy większość zabiegów okolicznościowych oraz zabiegi skoncentrowane na konkretnym problemie skóry i wykonywane seryjnie np. intensywne złuszczanie i naprawa skóry po lecie (kwasy, mikrodermabrazja), likwidacja przebarwień