Rozszerzone naczynia krwionośne na twarzy i innych częściach ciała oraz niezłośliwe zmiany skórne to defekty, który świadomi klienci chcą pozbyć się coraz częściej.

W naszym gabinecie bardzo dobre efekty usuwania naczyń i znamion przynoszą zabiegi z zastosowaniem lasera diodowego produkcji amerykańskiej VariLite.

Laser ten o podwójnej długości fali VariLite wytwarza wiązkę zieloną o długości fali 532 nm oraz wiązkę podczerwoną 940 nm, co pozwala zoptymalizować parametry zabiegowe w zależności od wskazań klinicznych:

  • wiązka 532 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu zmian naczyniopochodnych, zmian barwnikowych, zmian skórnych, trądziku

  • wiązka 940 nm znajduje zastosowanie przy leczeniu głębiej położonych oraz większych naczyń krwionośnych (0,3 – 1,5 mm średnicy), w tym zmian naczyniowych kończyn dolnych

Zmiany naczyniowe, niezłośliwe zmiany barwnikowe, zmiany skórne oraz nadmierne owłosienie mogą być leczone laserowo przy użyciu światła widzialnego oraz o długości fali zbliżonej do podczerwieni. Światło lasera jest pochłaniane przez oksyhemoglobinę i melaninę. Dzięki temu, w odróżnieniu od urządzeń wykorzystujących światło widzialne (urządzenia IPL), zastosowanie lasera pozwala na selektywne nagrzewanie nawet drobnych fragmentów zmian. Dla zmaksymalizowania efektów zabiegu, długość wiązki dobiera się w zależności od warstwy skóry, na którą ma ona zadziałać, oraz jej struktury. W rezultacie pozwala pozbyć się niechcianych zmian na skórze.

Zabiegi wykonujemy 1 raz w miesiącu. Czas trwania zabiegu wynosi ok 15 min. I jest dosyć komfortowy, jeżeli chodzi o odczucia. Ilość zabiegów uzależniona jest od rodzaju i rozległości zmian, a także predyspozycji indywidualnych organizmu. W przypadku niewielkich zmian zwykle potrzeba ok. 1-3 zabiegów. Koszt zabiegu to 160 zł. Zapisy dokonujemy pod nr tel. 792 250 250.

Przeciwwskazania do zabiegu to:

  • świeża opalenizna (po 2-3 tyg. słońce, solarium, samoopalacze),

  • ciąża,

  • nie wolno spożywać alkoholu na dobę przed zabiegiem,

  • leki światłouczulające odstawić na miesiąc przed (tetracycliny, kremy z retinolem),

  • zioła (zaprzestać stosowanie na 2-3 tyg. przed leczeniem),

  • choroby skóry jak łuszczyca i bielactwo są przeciwwskazaniem względnym,

  • skłonność do bliznowców (keloidów).

Zobacz ulotkę